Akcja „Lato w mieście 2019” w ZSiP nr 2

Wakacje, wakacje, wakacje !!!

Od 24 czerwca do 5 lipca 2019 r. w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach odbywają się zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście 2019”.

W pierwszy dzień akcji jej uczestnicy, po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa w trakcie zajęć, zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z grup miała do odgadnięcia zagadki i konkretne zadania do wykonania.

Pierwsza grupa poszła na warsztaty plastyczne pt. Z fabryki na salony do Muzeum Historii Katowic. Po drodze wykonali zdjęcie grupowe obok Punktu 44, odpoczęli na Placu Wolności, sprawdzili odjazdy pociągów do Gdyni i Zakopanego oraz czwórka z uczestników zrobiła sobie zdjęcie na przed siedzibą Muzeum. Po zwiedzaniu wystawy przyszedł czas na prace plastyczne. Każdy zaprojektował a później pomalował filiżankę, którą mógł zabrać do domu.

Druga grupa odpoczywała na terenie Parku Śląskiego. Oni także rozwiązywali zagadki i wykonywali zadania.

Wtorek 25.06.2019 rozpoczął się od rozwiązywania zagadek. Następnie uczestnicy akcji udali się pieszo do kina na film pt. Pokemon. Detektyw Pikachu. Po relaksie w kinie udadzą się na plac zabaw.

Środa to dzień w którym zmieniano program. Po dotarciu na kąpielisko Bugla okazało się, że obiekt jest nieczynny. Po szybkiej konsultacji i zapobiegliwości nauczycieli uczestnicy akcji pojechali na kryty basen do SP nr 58 w Katowicach a następnie na lody do Centrum Katowic. Dla ochłody młodzi ludzie skorzystali z kurtyny wodnej.

Czwartek to dzień, w którym wreszcie dzieci skorzystały z zabaw wodnych na kąpielisku wodnym Bugla. Wiaterek schładzał Ich a słonko rozpieszczało.

Pogoda zdecydowała !!! W piątek uczestnicy akcji wybrali się na kręgle do Centrum Rozrywki Gravitacja w Punkcie 44.

Następnie pojechały na plac zabaw na Osiedlu Tysiąclecia.

I tak zakończyliśmy pierwszy tydzień akcji.

To już drugi tydzień odpoczynku od nauki. W ZSiP nr 2 trwa drugi tydzień akcji „Lato w mieście 2019”.

W poniedziałek zamiast na warsztaty w Skansenie udaliśmy się nad wodę a dokładnie na kąpielisko Bugla.

We wtorek, po upalnym wczorajszym dniu, poszliśmy do kina. Zobaczyliśmy film pt. Sekretne życie zwierzaków domowych 2.

Następnie poszliśmy na Summer Park w Silesia City Center.  Zabawy było co niemiara.

W środę poszliśmy na Plac Wodny w Ośrodku Sportowym GLIWICKA. Po krótkiej zabawie udaliśmy się do Muzeum Śląskiego na warsztaty pt. „Bliskie, lecz z dalekiego świata”.

W czwartek idziemy na kąpielisko Bugla.

W piątek zwiedzać Stadion Śląski, pobawić się na placu zabaw i siłowni a jeżeli dopisze pogoda to wracając do placówki „wstąpimy” na Summer Park.