Akcja „Zima w mieście 2020” – co robiliśmy

Nadeszły ferie. Czas relaksu i zabawy.  Niektórzy uczniowie i wychowankowie postanowili spędzić ten czas w placówce. Oto króciutkie sprawozdanie z tego co robiliśmy w ramach Akcji „Zima w mieście 2020” zorganizowanej w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach.

13.01.2020

Po zapoznaniu się z regulaminem akcji wyruszyliśmy na basen i do drugiej siedziby ZSiP nr 2 w Katowicach. Na basenie mogliśmy popływać i bawić się w wodzie. Natomiast w obiekcie na ul. Tysiąclecia 5 bawiliśmy się, graliśmy w gry planszowe, a przede wszystkim poznawaliśmy się nawzajem. Zmęczeni wróciliśmy do placówki, gdzie czekał już na nas nauczyciel zajęć gitarowych.

14.01.2020

Dzisiaj wyruszyliśmy do Muzeum Śląskiego. Tam mieliśmy kontakt ze sztuką. Między innymi zwiedziliśmy wystawę pt. „Duch natury i inne bajki”. Po dawce atrakcji dla ducha przyszła pora na coś dla ciała czyli wizyta na kręgielni.

15.01.2020

Dopołudnie upłynęło nam na zajęciach warsztatowych w placówce. Doskonaliliśmy umiejętności komputerowe, techniczne i językowe. Następnie wyruszyliśmy do Teatrum Ateneum na spektakl „Królowa Śniegu”.

16.01.2020

Czwartek to dzień pełen atrakcji sportowych. Najpierw szybka zbiórka i wyprawa autobusem komunikacji miejskiej do Rudy Śląskiej. Tam czekał na nas dwugodzinny pobyt w Aquadromie. Zabawy było co niemiara.

17.01.2020

Czy chcę zostać agentem czy naukowcem? To pytanie może nasunąć się wszystkim, którzy zobaczyli film pt. „Fajni i tajni”. My zobaczyliśmy go w piątek w kinie Cinema City w „Silesii”. Później spróbowaliśmy naszych sił na lodowisku. Nie obyło się bez drobnych potknięć na lodzie. Było dużo śmiechu i zabawy. I tak to dotarliśmy do półmetku ferii zimowych w ZSiP nr 2 w Katowicach. Osobom, które wyjeżdżają na ferie życzymy dobrej zabawy a tych którzy odpoczywać będą w mieście zapraszamy do Nas na drugi tydzień. Ostatnie wolne miejsca czekają.

II TYDZIEŃ

20.01.2020

Czary mary i już kartki z życzeniami dla dziadków są. Niektórzy z Nas poszli na salę gimnastyczną gdzie graliśmy w piłkę, reszta bawiła się w świetlicy. Następnie spacerkiem dotarliśmy do kina Cinema City na seans pt. „Urwis”. Po jego zakończeniu w centrum „Silesia” wzięliśmy udział w warsztatach w Fabryce Czekolady. Mogliśmy własnoręcznie zrobić pralinki, dowiedzieliśmy się dużo o samej czekoladzie.

21.01.2020

We wtorkowe dopołudnie graliśmy w gry planszowe, wzięliśmy udział w zajęciach komputerowych i sportowych. Gdy zbliżyła się godzina 10:45 ubraliśmy się i spacerkiem dotarliśmy do Teatru Ateneum na warsztaty muzyczne.

22.01.2020

„Moje marzenie” to tytuł warsztatów plastycznych zorganizowanych w placówce. Po wykonaniu prac spacerkiem przeszliśmy na lodowisko przy Centrum Handlowym „Silesia”. Tam bawiliśmy się na łyżwach, doskonaląc swoje umiejętności sportowe. Następnie przejechaliśmy komunikacją miejską do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Tam czekała na nas Pani muzeolog, która przeprowadziła z nami warsztaty edukacyjne pt. „W świecie wspomnień”. Oprócz oglądania dzieł malarzy współczesnych i instalacji, które stały się pretekstem do rozmowy o działaniu pamięci, wykonaliśmy prace plastyczną – pajęczynę wspomnień.

23.01.2010

Chlup i do wody. Dziś część z Nas się nie wyspało, bo zbiórka była o 8:30. Ale było warto. Wizyta w Aquadromie to frajda dla  Nas. Zabawy było co niemiara. Zobaczcie sami:

24.01.2020

Dziś wyprawa do Palmiarni w Gliwicach. Podróżowaliśmy pociągiem. Zwiedzaliśmy pawilony z pięknymi roślinami i egzotycznymi zwierzętami. Każdy z Nas otrzymał kaktusa na pamiątkę. Dziękujemy wszystkim za bezpiecznie i ciekawie spędzony czas ferii. Do zobaczenia w poniedziałek w szkole i na zajęciach w MDK-u.