AKCJA „ZIMA W MIEŚCIE 2022” w naszym MDK – krótkie sprawozdanie

PONIEDZIAŁEK 14.02.2022

Za nami pierwszy dzień AKCJI ZIMA W MIEŚCIE!!! w naszym MDK. Było słonecznie, aktywnie i z uśmiechem! Rano wybraliśmy się do Papugarnii „Carmen” i mogliśmy obcować z kolorowymi, pięknymi ptakami. Byliśmy zachwyceni wspaniałymi barwami, papugi były niezwykle przyjacielskie! Po wycieczce zostały przeprowadzone walentynkowe warsztaty plastyczne przez Panią Sabinę Kanarek. Tworzyliśmy wspólnie masę solną i z niej formowaliśmy wspaniałe serca, serduszka i inne twory. Każdy miał okazję pomalować również wykonany wcześniej serduszkowy odlew gipsowy i podarować go wybranej osobie. Skończyliśmy cali w kolorowych plamach, ale  szczęśliwi.

[WRGF id=7784]

[WRGF id=7786]

WTOREK 15.02.2022

Dziś wyruszyliśmy poznać historię hutnictwa na naszym Górnym Śląsku. W tym celu udaliśmy się do Chorzowa do Muzeum Hutnictwa. Przed wyjazdem trochę potańczyliśmy.

[WRGF id=7813]

[WRGF id=7864]

ŚRODA 16.02.2022

Zaczynamy kolejny dzień na akcji. Pogoda nam sprzyja. Pani Anita wprowadziła nas w czarodziejski świat sztuk plastycznych- za nami pierwszy etap kolażu . Pan Tomek zorganizował rozgrywki sportowe, dzięki którym mogliśmy rozwinąć zainteresowania ruchowe . Po chwilach spędzonych nad naszymi kompozycjami i zaspokojeniu aktywności ruchowej, udaliśmy się do centrum Katowic. Tam w Strefie Kultury odpoczywaliśmy w zielonym labiryncie aby nabrać sił przed wejściem na lodowisko w SPODKU.

[WRGF id=7832]

[WRGF id=7851]

CZWARTEK 17.02.2022

W czwartek rano przywitała nas ulewa. Jednak my się deszczu nie boimy i na basen szybko pędzimy. Wspaniale bawiliśmy się na zajęciach rekreacyjnych na basenie krytym przy ul. Kościuszki w Katowicach. Po powrocie skorzystaliśmy z zajęć komputerowych oraz dokończyliśmy nasze wiosenne kolaże.

PIĄTEK 18.02.2022

Ostatni dzień pierwszego turnusu akcji „Zima w mieście 2022” już za nami.  Dzień ten spędziliśmy w kinie na filmie „SING 2”. Zabawa była przednia. Na koniec akcji otrzymaliśmy słodki poczęstunek a nasze prace z warsztatów plastycznych zostały zaprezentowane w holu naszej placówki. Zapraszamy do zwiedzania. Teraz weekend i drugi tydzień ferii przed nami. Pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa i do zobaczenia w poniedziałek.

PONIEDZIAŁEK 21.02.2022

Drugi tydzień „Akcji Zima w Mieście 2022″” rozpoczęliśmy zajęciami sportowo-rekreacyjnymi na kręgielni Gravitacja. Niektóre dzieci stawiały swoje pierwsze kroki w tym wymagającym sporcie. Zabawa była wspaniała.
[WRGF id=7925]
WTOREK 22.02.2022
„Akcją Zima” w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach dzisiaj odbywała się pod hasłem teatru i programowania. Uczestnicy półkolonii brali udział w warsztatach 🎭 w Teatrze Ateneum oraz stawiali pierwsze kroki w programowaniu m-Botów będących na wyposażeniu naszej placówki. Ponadto, uczestnicy półkolonii zwiedzali wystawę Plakatu Polskiego w Galerii Sztuki Współczesnej BWA.
[WRGF id=7951]
[WRGF id=7953]