Relacja z akcji „Lato w mieście 2021”

Wakacje i znów ruszamy z naszą akcją „Lato w mieście”. Oto krótka relacja:

28.06.2021 – 02.07.2021

Poniedziałek

Po zapoznaniu się z regulaminami akcji młodzi wczasowicze wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Panią Beatę Chren. Następnie wyruszyli na podbój Załęża. Pierwszy przystanek to Park Londzina. Ostatecznie dotrwali do placu wodnego w Parku Załęskim. Oczywiście nie omieszkali skorzystać z jego atrakcji.

Wtorek

Upał, skwar i woda. Tak zapowiadał się nowy dzień na akcji w ZSiP nr 2. Zanim dzieci wyruszyły na upragnione kąpielisko, uczestniczyły w drugiej części warsztatów teatralnych. Na kąpielisku Bugla zabawy było co niemiara, lecz pogoda postanowiła ostudzić trochę naszych półkolonistów. Po ulewie dzieci nadal świetnie się bawili. A jutro ZOO!!!

Środa

Dzień trzeci akcji „Lato w Mieście”. Dzień minął dzieciom na wycieczce w naszym Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.

Czwartek

Dzień czwarty rozpoczęli od warsztatów „Koszulkowy zawrót głowy”. Każde dziecko otrzymało biała koszulkę oraz specjalne kredki do malowania na tkaninach. Po warsztatach wybrali się do kina. Po powrocie koszulki były już utrwalone – nieźle się w nich prezentują 😃

Piątek

Dziś pogoda nam dała trochę oddechu. Uczestnicy akcji skorzystały z atrakcji basenu krytego w Brynowie. Pierwszy tydzień półkolonii zakończyliśmy degustacją lodów.

[WRGF id=6817]

5.07 – 9.07.2021

Poniedziałek

Nowy tydzień nowe wyzwania. Na początku warsztaty gospelowe. Śpiew dzieci rozbrzmiewał w całym budynku placówki. Następnie udały się do Skansenu w Chorzowie.

Wtorek

Dziś Bugla. Ochłoda w wodzie to jest to.

Środa

Seans filmowy w kinie Cinema City w Katowicach.

Czwartek

Upał i woda. Dzisiaj spędzali aktywnie czas na basenie Bugla w Katowicach.  A jutro w ostatni dzień akcji wypad do Chorzowa na Stadion Narodowy oraz warsztaty samoobrony.

[WRGF id=6855]