Świat wokół nas

Zajęcia te powstały z myślą o wychowankach najmłodszych. W myśl  Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” dzieci mają z radością, chęcią i swobodą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych. Wychowankowie poprzez edukację poznają otaczający ich świat za pomocą różnych doznań i zmysłów. Poznają piękno przyrody i jej wpływ na życie człowieka, zwierząt i roślin. Od najmłodszych lat uczą się szacunku, tolerancji, kultury, okazywania uczuć i właściwych emocji.
 

Rok szkolny 2017/2018

Och działo się działo w ciągu ostatnich miesięcy:

  • 19 września 2017 r.  mówiliśmy o bezpieczeństwie na drodze oraz integrowaliśmy się w kinie Cinema City na filmie pt. „Tarapaty” ucząc się jak ważna jest przyjaźń.

  • 26 września 2017 r. wybraliśmy się na zajęcia do Parku Śląskiego w poszukiwaniu jesieni. Dzieci spacerowały ścieżką dendrologiczną poznając gatunki drzew liściastych i iglastych.

  • 3 października 2017 r. wybraliśmy się do kina na film „Lego Ninjago” poznając nowe przygody ulubionych bohaterów.

  • 17 października wybraliśmy się do ogródka działkowego Paulinki na uroczystość Dnia Ziemniaka. W tym dniu poza dobrą zabawą, czyli graniem w gry, skakaniem na trampolinie oraz strzelaniem z łuku grupa mogła degustować pieczonych ziemniaków i pysznych kiełbasek. Zabawa była na sto dwa. Dziękujemy rodzicom Pauliny za gościnę, przygotowanie poczęstunku oraz atrakcji w tym dniu oraz mamie Tosi za opiekę podczas naszego wyjścia.

    Zobacz więcej zdjęć

  • https://photos.app.goo.gl/j2MgFrqst92TIkYJ2
  • https://photos.app.goo.gl/AajFXPj73CGmclVD2