Zajęcia kreatywne

Zajęcia prowadzi: mgr Monika Bednarek

Rok szkolny 2022/23
Serdecznie zapraszam do udziału w „Zajęciach kreatywnych”, które odbywają się:
– w każdy poniedziałek w godzinach: 15.00- 18.10, w sali nr 44 ,
– w każdy czwartek w godzinach: 17.15-18.50, w sali nr 44 .

Cele zajęć:

– utrwalanie i poszerzanie zakresu posiadanej wiedzy, kształcenie kompetencji społecznych, zdolności adaptacyjnych i nabywanie nowych umiejętności, umożliwiających samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie

– kształtowanie zainteresowań i ujawnianie zdolności, w szczególności zdolności muzycznych i plastycznych

– rozwijanie u uczniów postawy ciekawości i otwartości

– osiągnięcie maksymalnej zaradności i niezależności na miarę indywidualnych możliwości dziecka

– rozwijane kreatywności uczniów oraz ich uzdolnień i zainteresowań

– budowanie pozytywnego obrazu samego siebie

[WRGF id=6351]

[WRGF id=4650]

„ Jeżeli tworzę z serca- wszystko działa! ”

Tym hasłem pragnę zachęcić chętnych wychowanków w wieku od 5 do 7 lat na „ Zajęcia kreatywne” ,

które odbywają się w każdy wtorek od godziny 15.50 do 18.15 i środy od 14.35 do 17.00 w sali nr 44.

Cele zajęć:

– utrwalanie i poszerzanie zakresu posiadanej wiedzy, kształcenie kompetencji społecznych, zdolności adaptacyjnych i nabywanie nowych umiejętności, umożliwiających samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie

– kształtowanie zainteresowań i ujawnianie zdolności, w szczególności zdolności muzycznych i plastycznych

– rozwijanie u uczniów postawy ciekawości i otwartości

– osiągnięcie maksymalnej zaradności i niezależności na miarę indywidualnych możliwości dziecka

– rozwijane kreatywności uczniów oraz ich uzdolnień i zainteresowań

– budowanie pozytywnego obrazu samego siebie

ZAPRASZAM – PANI MONIKA B.


Rok szkolny 2018/19

Zdjęcia z Warsztatów Bożonarodzeniowych – wychowankowie zajęć kreatywnych i tańca nowoczesnego

[WRGF id=3438]


Rok szkolny 2017/18

Wyjście dzieci do pobliskiego kina IMAX na edukacyjny film pt: „ Pierwsza gwiazdka”

[WRGF id=2579]


Warsztaty Bożo Narodzeniowe w grupie dzieci z zajęć kreatywnych

[WRGF id=2581]


Udział dzieci w cyklicznych warsztatach pt „ czytanie na dywanie „ w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 3.

[WRGF id=2577]

     


Rok szkolny 2016/17

KREATYWNOŚĆ TO RADOŚĆ Z ŻYCIA 🙂

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć

ZAJĘCIA KREATYWNE – rok szkolny 2015/16

W jeden z popołudniowych marcowych dni wychowankowie zajęć kreatywnych poznali ciekawą technikę plastyczną – ” malowanie świecą i farbami akwarelowymi”, dzieci rozwijały swoją wyobraźnię oraz kreatywność tworząc ciekawe prace.

Zobaczcie sami jak miło spędzamy czas na zajęciach!

ROK SZKOLNY 2014/ 2015

Zajęcia kreatywne z elementami teatralnymi organizowane są dla dzieci, które mają twórcze pasje, chcą realizować swoje pomysły i działania artystyczne. Obcowanie z szeroko rozumianą kulturą przyczynia się do kształtowania wielu kompetencji: myślenie, twórcze działanie, kreatywna postawa wobec świata, poznawanie samego siebie, podniesienie wiary dziecka we własne możliwości i współpraca z innymi- tego nauczą się dzieci uczęszczające na zajęcia.

ZAPRASZAM SERDECZNIE DZIECI W WIEKU 5-8 LAT.

SPOTYKAMY SIĘ W KAŻDY PONIEDZIAŁEK  W GODZINACH: 15.50- 16.35,  W ŚRODĘ W GODZINACH: 15.00-16.35, W PIĄTEK W GODZINACH: 15.00-16.35

PODWODNY ŚWIAT

Zabawy plastyczne dzieci z zajęć kreatywnych z elementami teatralnymi. Celem zajęć było rozwijanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego indywidualnych
zdolności twórczych, pobudzanie kreatywności uczniów, odkrywanie przyjemności tworzenia, cieszenie się
uzyskanym efektem.

ROK SZKOLNY 2013/ 2014 

W dniu 27.02.2014 r, dzieci z zajęć kreatywnych z elementami teatralnymi przygotowały dla swoich rodziców oraz dla dyrekcji MDK, przedstawienie pt: „ PĄCZKI I FAWORKI U BABCI HONORKI”. Przedstawienie odbyło się z okazji „ tłustego czwartku”. Z twarzy Naszych gości nie znikał uśmiech, już teraz zapraszamy na Nasze kolejne występy i dziękujemy rodzicom za pięknie przygotowane stroje dla małych aktorów.

JESIENNE ZABAWY W OGRODZIE MDK 

W dniu 21.10. 2013 r, dzieci z zajęć kreatywnych z elementami teatralnymi wybrały się wraz ze swoją Panią do ogrodu MDK.

Pobyt dzieci na świeżym powietrzu, jest nierozłącznym zadaniem każdej placówki wychowawczej.  Dzieci korzystały z uroków „Polskiej Złotej Jesieni” wykorzystując materiał przyrodniczy – kolorowe liście.  Pod okiem pani Moniki, dzieci bawiły się w stercie liści, szukały w nich piłki, brały udział w zawodach z torem przeszkód wykonanym z jesiennych skarbów.  Zapraszamy do obejrzenia galerii.

„ Wietrzyku-psotniku

– masz chmurki przegonić,

utulić sarenki w lesie,

kałuże osuszyć,

i liście posprzątać,

bez Ciebie cóż zrobi

JESIEŃ ! ”

Ciesząc się nadchodzącą jesienią w jeden z pochmurnych poniedziałków przygotowaliśmy kreatywne zabawy plastyczne i ekspresyjne zabawy ruchowe, które zachęciły Nas do myślenia. Każdy znalazł coś dla siebie! Pełni twórczego zapału, wykorzystując jesienne liście ćwiczyliśmy wyobraźnię, malując je farbami temperowymi i odbijając na kartce tworząc piękne jesienne bukiety w wazonach., ucząc się jednocześnie nazw drzew, z których pochodzą. Wszystkie prace zostały nagrodzone brawami i umieszczone na Naszej gazetce w Sali.

Pani Monika była z Nas bardzo dumna

.

ROK SZKOLNY 2012/ 2013 

  „ Kiedy zgubisz się przypadkiem,
Pan policjant zerknie w mapkę
Numer 997- dzwoń i czekaj
Znajdą Ciebie”

W dniu 20.04.2013r dzieci z grupy zajęć kreatywnych zostały zaproszone na pobliski Komisariat Policji na osiedlu 1000- lecia, której celem było poznanie specyfiki pracy policjantów. Wizyta zaczęła się na dyżurce gdzie serdecznie przywitał Nas naczelnik Komisariatu wraz z panem dzielnicowym, którzy byli Naszymi przewodnikami.

Panowie zaprosili Nas do obejrzenia dyżurki z drugiej strony, wówczas opowiedzieli o funkcjonowaniu policji i specyfice pracy funkcjonariuszy z poszczególnych wydziałów.

Pan naczelnik zaprezentował system łączności z policjantami pracującymi w terenie.

Panowie policjanci zaprezentowali Nam, sprzęt, jaki służy im w codziennej pracy: kajdanki, specjalną latarkę, pałkę policyjną, kamizelkę kuloodporną, którą dzieci mogły same zobaczyć i przymierzyć. W czasie wycieczki pan naczelnik przypomniał Nam zasady bezpieczeństwa oraz numer alarmowy na Policję.

Na zakończenie otrzymaliśmy kolorowanki ze Sznupkiem- przyjacielem wszystkich dzieci.

To nie był koniec wrażeń, bo przed budynkiem czekał na Nas radiowóz policji, który mogliśmy zobaczyć. Na pożegnanie panowie policjanci włączyli syrenę policyjną, co spowodowało wiele radości. Pełni pozytywnych emocji wróciliśmy do Naszego Domu Kultury.

„ Pada deszcz i świeci słońce

Tęcza rośnie już na niebie

Milion widać tu kolorów, 

Kolor czerwony jest dla Ciebie”

ZABAWY Z CHUSTĄ KLANZA

Chusta jest prostą a zarazem intrygującą pomocą dydaktyczną. Przypomina kolorowy spadochron. Zabawa z chustą może przybierać różne formy, zawsze jednak dostarcza wielu wrażeń dzieciom. Kolorowa chusta daje wiele możliwości, trzeba tylko puścić wodze fantazji. Chusta ułatwia wzajemne poznawanie się, zapamiętanie imion oraz współdziałanie w grupie. Kolorowy i lekki spadochron pozwala organizować wiele zabaw integrujących grupę. Wspaniały przyrząd do ćwiczeń ciała i ducha.

{gallery}kola/kreatywne6latki/2013-2{/gallery}

„ Kreatywne dziecko – to szczęśliwe dziecko”.

 

Na naszych zajęciach zajmujemy się poznawaniem technik plastycznych wyzwalających u dzieci kreatywność, myślenie przestrzenne, zdolności manualne, umiejętność pracy w grupie. Twórczość na tym etapie doskonale wpływa n a wszechstronny rozwój dziecka, pomaga w przezwyciężaniu nieśmiałości, uspokaja, rozwija intelektualnie, a także wzmacnia jego wiarę we własne możliwości i podnosi samoocenę.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 5- 8 lat w każdą sobotę:

I  grupa ( 9.10-10.45)

II  grupa ( 10.50- 12.25)

 

{gallery}kola/kreatywne6latki/2013{/gallery}

BAJKA O KOLOROWYM LUSTRZE…

W jedną z zimowych sobót pani Monika przygotowała dla Nas bajkę o dziewczynce, która była bardzo szczęśliwa, ponieważ miała czarodziejskie lustro z kolorowymi szybkami. Bajka ta stała się dla Nas inspiracją do stworzenia pracy plastycznej z wykorzystaniem farb i słomek. Wszystkie prace były wykonane bardzo pomysłowo.

Technika ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Prace zostały nagrodzone brawami.  Stosowanie różnorodnych technik plastycznych w pracy z dziećmi przedszkolnymi wpływa na wzrost zainteresowania sztuką, pobudza do działania i wyzwala ekspresję. Czekamy na kolejne zajęcia, na których poznamy inne ciekawe techniki.

{gallery}kola/kreatywne6latki/2012{/gallery}

ROK SZKOLNY 2011/2012

Nowy rok szkolny ruszył pełną parą , po szczęśliwych powrotach z wakacji wróciliśmy wypoczęci i gotowi do kolejnych sobotnich spotkań na ZAJĘCIACH KREATYWNYCH.

Zintegrowaliśmy się bardzo szybko w nowej  grupie, dzięki ciekawym zabawom, które przygotowała Nasza Pani.

Pod koniec września udaliśmy się do ogrodu , w którym promyki słońca przypominały Nam wspaniały czas wakacji. Zorganizowaliśmy Zabawy z chustą Klanza –  wkroczyliśmy w magiczny świat bajek, kolorów i cyfr, poprzez zabawę czarodziejską, wielobarwną chustą.

Ćwiczenia usprawniają ruchowo, kształtują współpracę, rozwijają świadomość własnego ciała i przestrzeni. Zabawy z chustą Klanza szczególnie polecamy dzieciom o dużej potrzebie ruchu.  Celem zajęć jest stworzenie atmosfery radosnej zabawy, nawiązanie pozytywnych relacji poprzez współdziałanie w grupie, ćwiczenie spostrzegawczości, refleksu i zwinności. Ponadto zajęcia stwarzają okazję do odpoczynku, odprężenia i relaksu. Podczas zabaw z chustą z Naszych twarzy nie znikał uśmiech.

{gallery}kola/kreatywne6latki/2011{/gallery}

„ Ciepły szalik śpi już w szafie, słońce zerka w okna

   Obudziły się krokusy bo już przyszła WIOSNA”

Po długiej i mroźnej zimie wszyscy z utęsknieniem oczekiwaliśmy  przyjścia wiosny.

14 maja zaprosiliśmy swoich bliskich na przedstawienie  pt: „ WITAJ  WIOSNO”.

Sala w ,której odbywają się zajęcia kreatywne przypominała kwitnącą łąkę,  pełną kwiatów i zwierząt, śpiących pośród miękkiej trawy. Młodzi aktorzy wykazali się talentem aktorskim, śpiewali  piosenki i recytowali wiersze , podczas których do sali zaglądały promyki słońca. Na twarzach wszystkich gościł wyjątkowo radosny nastrój.

Po przedstawieniu  spędziliśmy miłe chwile z rodziną, wspólnie uczestniczyliśmy  w zabawach zorganizowanych przez naszą panią. Dla rodziców i dzieci został przygotowany pyszny poczęstunek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy.

{gallery}kola/kreatywne6latki1{/gallery}

„Nie zrozumiecie sztuki, póki nie zrozumiecie,

 że w sztuce 1+1 może dać każdą liczbę z wyjątkiem 2″ 

Pablo Picasso

Kreatywność dziecka można rozbudzić już w najmłodszym wieku, wcale nie musi temu służyć reklama w telewizji ani wpatrywanie się w kreskówki kanałów podobno dziecięcych?

Dziecko, żyjąc w swoim środowisku, chce radośnie w nim uczestniczyć.

Otwiera się ku światu, pragnie zaspokoić swoją ciekawość, stuka, wącha, dotyka, sprawdza.

Od najmłodszych lat ma swój udział w tym, kim się staje i kim będzie.

Wielu psychologów twierdzi, że dzieci są twórcze z samej swej natury, a postawa twórcza jest wśród dzieci powszechna.

Są też tacy, którzy twierdzą, iż małe dzieci nie są w stanie stworzyć niczego naprawdę nowego i oryginalnego. Jakże się mylą. To właśnie małe dzieci często nas zaskakują różnymi pytaniami, podejmują śmiało wszystkie tematy, a trudne problemy  rozwiązują z niezwykłą pomysłowością.

Zapraszamy

wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w naszych zajęciach kreatywnych.

Wycinamy, przyklejamy, samodzielnie tworzymy farby, malujemy, stajemy się aktorami,  gramy na różnego rodzaju instrumentach, tańczymy, śpiewamy, bawimy się.

Poznajemy ciekawostki z życia roślin i zwierząt, stajemy się badaczami, poszukiwaczami, wykonujemy coś z niczego, wykorzystujemy materiały wtórne, pozwalamy dzieciom rozwijać swoją wyobraźnię.

 

Spotykamy się w każdą sobotę po to aby wspólnie dobrze się bawić! 

I GRUPA 10.00-11.35

II GRUPA 11.40-13.15