Młodzi czytelnicy na start !!! – MAMY WYNIKI

W dniu 25 maja 2021 r. otrzymaliśmy informacje, że dwie uczestniczki z naszego Zespołu zdobyły tytuł II Wicemistrza Powiatu w Katowickiej Wielkiej Lidze Czytelników.

W grupie młodszej tytuł zdobyła Grażyna S. a w grupie starszej Agata S.

Pozostali nasi reprezentanci także dobrze się spisali, zabrakło trochę szczęścia i czasu.

Wszystkim uczestnikom Ligi gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym w nowej edycji konkursu.


Dziś, czyli 11 maja 2021 r., odbył się online finał Katowickiej Wielkiej Ligi Czytelników – Mistrzowie Powiatu, w którym wzięli udział uczniowie i wychowankowie naszego Zespołu.

W grupie młodszej (klasy 1-4) reprezentowali nas Marcin M. i Grażyna S. W ciągu 80 minut musieli odpowiedzieć na 130 pytań z znajomości książki „Małe Licho i Tajemnica Niebożątka” Marty Kisiel.

W grupie starszej (klasy 5-8) stanęły do boju  Agata S., Kamila K. i Natalia B. Dziewczyny zmierzyły się z 150 pytaniami z książki Piotra Beręsewicza „Szeptane” w ciągu godziny.

Do testu, jako uczestniczki rezerwowe, przygotowywały się Natalia P. i Małgosia K.

Przed rozpoczęciem konkursu na jego uczestników czekała niespodzianka – autorzy konkursowych książek nagrali krótkie wypowiedzi dla swoich czytelników.

Wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu gratulujemy wytrwałości, zapału, cierpliwości, umiejętności czytania ze zrozumieniem. Teraz czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone 25 maja 2021 roku.

Obydwie pozycje będą dostępne do wypożyczenia w bibliotece zespołu od 20 maja 2021 roku.

Post Author: Joanna Spera