„Zima w mieście 2024” – fotorelacja tydzień II

data plan zajęć dzieci przynoszą

poniedziałek

Przywitanie uczestników akcji. Zapoznanie się z regulaminem akcji “Zima w Mieście 2024”.

Zabawy integracyjne- „Poznajemy się”

Zajęcia z cyklu „czytanie na dywanie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 3

Zajęcia rekreacyjne na kręgielni Gravitacja w punkcie 44

swobodne ubranie na kręgielnię

Zajęcia przygotowane przez nauczycieli

Zajęcia rekreacyjne we wrotkarni „Wrotka”

Zabawy językowe i muzyczne przygotowane i prowadzone przez wychowawców

swobodne ubranie na wrotki

Zabawy integracyjne

Udział w warsztatach plastycznych „Zaczarowany świat marionetek” w Muzeum Historii Katowic

Zajęcia sportowe na terenie lodowiska na rynku w Katowicach

swobodne ubranie na łyżwy

08.02.2024 czwartek  Zajęcia sportowe na basenie krytym „Burowiec”

strój kąpielowy, klapki, ręcznik

piątek

Warsztaty muzyczne, językowe i sportowe przygotowane    i prowadzone przez wychowawców                         Seans filmowy w kinie Silesia City Center „Ferie w mieście”- udział w warsztatach na terenie SCC

strój kąpielowy, klapki, ręcznik

5.02.2024 poniedziałek
Za Nami pierwszy dzień półkolonii rozpoczętych w II tygodniu „Akcji Zima w mieście 2024”, rozpoczęliśmy go wizytą w Miejskiej Bibliotece Filia Nr 3 na Załężu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania czytanego przez panią Martynę, dowiadując się, że odkrywanie kosmosu jest pasjonujące! Zwłaszcza, jeśli przewodnikiem jest profesor Astrokot. Dzieci dowiedziały się o wielu fascynujących tajemnicach Wszechświata. Na koniec wykonały prace pt „Kosmiczna podróż z profesorem Astrokotem” rozwijając przy tym swoją wyobraźnię.
Po wizycie w Bibliotece spędziliśmy miło czas na kręgielni „ Gravitacja”, gdzie mogliśmy się poznać i wspólnie zintegrować 🙂 Gra w kręgle nauczyła Nas dyscypliny oraz koncentracji uwagi. Zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń i w doskonałych nastrojach powróciliśmy do szkoły:) .

06.02.2024 wtorek

„Podskakuje już Dorotka na swych nowych pięknych wrotkach,
i choć jeździć chce jak Ania bardzo dobre jej starania.
Po upadku pierwszym, drugim wcale się nie przeraziła,
do przejażdżki na nich – dzieci z Akcji Zima zaprosiła” .
– wizyta we wrotkarni „WROTKA” w Katowicach😊.

07.02.2024 środa
Dziś zimowo- jesienna aura nie sprzyjała spacerom i wizycie na lodowisku , więc wybraliśmy się do Muzeum Historii Katowic na warsztaty pt. „Zaczarowany świat marionetek”, oto Nasze dzieła :

08.02.2024 czwartek
Dziś na basenie daliśmy nurka by dogonić płetwonurka
Duży basen, duże dno z wodą mieliśmy przygód sto! 😉

09.02.2024 piątek
Za Nami ostatni dzień pobytu na półkoloniach, spędziliśmy go na seansie filmowym pt. ” Wyfrunięci”, pobyt w kinie był wspaniałym pomysłem na zakończenie przygody z półkoloniami. Po wyjściu z kina poczuliśmy się fantastycznie za sprawą interaktywnej wystawy pt: „Marzenia o lataniu” , dowiedzieliśmy się co sprawia, że samolot wzbija się w powietrze? Z czego zbudowany jest jego silnik? Na czym polega efekt Bernoulliego? Ile kg powietrza na sekundę zasysa silnik samolotu?
Ekspozycja w Silesii była dla wszystkich fanów podniebnych podróży wspaniałą przygodą – ponieważ , wsiedliśmy do kokpitu i chwycili za stery helikoptera!