Warsztaty teatralne

Nauczyciel prowadzący: Beata Chren
„Często sama zabawa w teatr jest większym sukcesem niż sam występ przed publicznością”    

Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość i rozładowują nagromadzone emocje.

Zabawy w teatralne to ważny element pracy pedagogicznej, mając na uwadze to, jak wiele walorów posiadają i fakt, iż sprawiają ogromną radość i przyjemność, serdecznie zapraszamy na zajęcia, przeznaczone dla dzieci w wieku 5 – 9 lat.

Zajęcia z zakresu edukacji teatralnej przeznaczone dla dzieci będą prowadzone przede wszystkim metodą zabaw, która dostarcza dzieciom zadowolenia, wielu przeżyć, emocji i doświadczeń.

Prowadzona edukacja teatralna będzie się odbywała przez:

·         Oglądanie przedstawień w wykonaniu profesjonalnych aktorów,

·         Bezpośredni kontakt z twórcami,

·         Realizowanie tematów wielotygodniowych związanych z teatrem,

·         Przygotowanie i prezentowanie przez dzieci inscenizacji dla rodziców i kolegów. 

Taka różnorodność form będzie pomagała w pełni zrealizować główny cel działalności, jakimi jest rozwijanie się dzieci poprzez działania twórcze, poznanie siebie i wykorzystanie swoich możliwości. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartość. Jest również okazją do wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.