W dn. 17. 06. 2026r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Katowicach, ul. Zarębskiego 2
odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Ja- Ty- My Obywatele Europy na temat :
HISTORYCZNE SYMBOLE SŁOWIAŃSKIE W OPARCIU O PROJEKT HEŁMU.
Spośród nadesłanych 63 prac wyłonionych zostało w 3 kategoriach wiekowych 10 laureatów tego konkursu.
Prócz wartości plastycznych, oryginalnych rozwiązań twórczych, techniki wykonania prac
oceniana była wyeksponowana symbolika słowiańska nawiązująca do historii i kultury Słowian.
LAUREACI :
KATEGORIA 10 – 12 lat
- 1 miejsce : AMELIA NOWAK
- 2 miejsce : KAMILA CHYZH
- 3 miejsce : MASZA MALTSEVA
- wyróżnienie : KONSTANTY MARCOL
- wyróżnienie : NIKOLA SOBALA
KATEGORIA 13 – 14 lat
- 1 miejsce : ZUZANNA GĘBKA
- 2 miejsce : KAJETAN WŁODARCZYK
- 3 miejsce : JAKUB TOPOLEWICZ
KATEGORIA 15 lat
- 1 miejsce : MATEUSZ MAZURO
- 2 miejsce : IZABELA PALKA
3 miejsca – nie przyznano
ZAPRASZAMY do kolejnej edycji tego konkursu w przyszłym roku szkolnym.
Nauczyciele plastyki : Anita Sitek i Anna Mendera


