Dziewczyny w etapie powiatowym WLC

Nasze dziewczyny dotarły do etapu powiatowego IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. W tym roku w I etapie konkursu wzięło udział 17264 uczestników z 860 placówek na terenie Polski. W naszej placówce aktywny udział wzięło 6 wychowanków. Aby dostać się do etapu powiatowego nasi czytelnicy musieli zdobyć 6 sprawności i napisać test kwalifikacyjny. Uczniowie z klas 1-4 sprawdzali swoją znajomość książki „Cukierku, ty łobuzie”, a klas 5-8 : „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”.  Aby zaliczyć test trzeba było zdobyć minimum 80 na 100 punktów.

W II etapie Ogólnopolskiego Konkursu WLC (28.02.2019 r.) ZSiP nr 2 reprezentowały:

  • w grupie uczniów klas 1-4 Małgosia Kowalska, Natalia Podgórska i Agata Sury, które zmierzyły się z książką Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”
  • w grupie uczniów klas 5-8 Natalia Biereśniewicz i Kamila Kowalska, które zmierzyły się z książką Zbigniewa Nienackiego: „Niesamowity dwór”.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Z każdego okręgu do III etapu przechodzi jedna drużyna. My już Wam gratulujemy, bo jesteście już zwycięzcami, gdyż dzięki czytaniu książek poszerzacie swoje horyzonty, rozwijacie swoją wyobraźnię i dajecie Nam przykład, że warto czytać.

Post Author: Joanna Spera