Etap szkolny Wielkiej Ligi Czytelników 2020/2021 zakończony

W dniach 11 i 12 marca 2021 roku odbył się pojedynek o wejście do etapu powiatowego uczestników tegorocznej edycji Katowickiej Wielkiej Ligi Czytelników w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach. Żeby znaleźć się w gronie wybranych trzeba było najpierw przez 5 miesięcy przeczytać 10 książek a następnie rozwiązać do nich testy. Przyznacie, że to niełatwe zadanie. Tego zadania podjęli się w grupie uczniów młodszych Marcin M. i Grażyna S. W grupie uczniów klas 5-8 doskonaliły swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem Agata S., Kamila K., Małgosia K., Natalia B. i Natalia P.

Żeby trafić do powiatowego etapu konkursu trzeba było napisać poprawnie test kwalifikacyjny. Marcin i Grażyna zmierzyli się z książką Władysława Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!”. Obydwoje lubią przygody ciekawskiego kota. Nic więc dziwnego, że test zaliczyli śpiewająco, uzyskując kwalifikacje do etapu powiatowego oraz tytuły Mistrza ZSiP nr 2. Następną książką, którą będą czytać to powieść Marty Kisiel „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”.

W starszej grupie dziewczyny też nieźle się spisały. Dały z siebie wszystko. Test kwalifikacyjny pisały z książki Kosickiego „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Do etapu powiatowego mogły wejść tylko trzy osoby w danej kategorii wiekowej. Kwalifikacje do etapu powiatowego wywalczyły: Agata S. zdobywając tytuł Mistrza ZSiP nr 2, Natalia B. tytuł I Wicemistrza ZSiP nr 2 oraz Kamila K. tytuł II Wicemistrza ZSiP nr 2. Niestety Natalii P. i Małgosi K. tym razem się nieudało, mimo wielkiej pracy, którą włożyły w przygotowanie się do testu. Laureatki etapu szkolnego zasiądą do lektury książki Pawła Beręsewicza „Szeptane”.

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy, samozaparcia i trzymamy kciuki za Naszych przedstawicieli w etapie powiatowym.

Post Author: Joanna Spera