Piknik Rakietowy

13 kwietnia od godz. 10.00 Planetarium Śląskie zaprasza na VI Piknik Rakietowy. Wspólnie z wychowankami MDK planujemy wziąć udział w tym wydarzeniu. Osoby chętne wyjść razem z nami proszę o kontakt. Grzegorz Mrozik

Po raz pierwszy impreza nie odbędzie się na dziedzińcu przed budynkiem Planetarium Śląskiego, które jest w trakcie przebudowy i modernizacji, lecz na łące w pobliżu „Gołębnika”- naszej tymczasowej siedziby.

„Gołębnik” to charakterystyczny okrągły budynek znajdujący się w pobliżu Restauracji Róża i Zielona Dolina (dla nawigatorów : Aleja Różana 6).

Stałym punktem każdego pikniku są oczywiście rakiety – zarówno wodne, które należy samodzielnie umieścić na stanowisku startowym i wypuścić w powietrze, jak i pneumatyczne, które trzeba będzie wcześniej samodzielnie wykonać.

W tym roku pojawią się nowe atrakcje. Jedną z nich będzie żyroskop – urządzenie wykorzystywane do treningu astronautów, pozwalające na ruch w wielu płaszczyznach i symulujące przeciążenia powstające w czasie lotu kosmicznego. Z kolei dzięki eurobungee goście pikniku będą mogli przez krótką chwilę doświadczyć stanu nieważkości.

Tradycyjnie będzie można skosztować prawdziwej żołnierskiej grochówki i wziąć udział w grze terenowej specjalnie przygotowanej na tę okazję przezŚląski Ogród Botaniczny. Swój udział w imprezie zapowiedzieli także: Śląski Klub Fantastyki, Sklep Modelarski Avifly i Stowarzyszenie Polaris. Będzie można również odwiedzić stanowisko Polskiego Towarzystwa Rakietowego z rakietami spalinowymi. Spodziewamy się także odwiedzin legendarnego Legionu 501. Spotkajmy się po jasnej stronie mocy!

Serdzecznie zapraszamy!

Post Author: admin