Najbliższe imprezy w dzielnicy Załęże

Czerwiec 2021 r. to miesiąc, w którym odbywać się będzie wiele imprez plenerowych. Podczas ich trwania będziecie mogli zobaczyć występy Naszych wychowanków, wziąć udział w warsztatach, zawodach sportowych i miło spędzić weekendowe czas.

Już 12 czerwca 2021 r. zapraszamy całe rodziny na II Bieg Zielone Załęże. Zaczynamy o 8:30 na Placu Londzina.  Bieg dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny. Natomiast dla dorosłych obowiązują zapisy przez internet (aktywny link na plakacie) i wniesienie opłaty startowej. Szczegóły na plakatach poniżej.

PLAKAT – II BIEG ZIELONE ZAŁĘŻE

Plakat Biegu

W trakcie trwania biegu będzie można posłuchać wychowanków Studia Piosenki oraz Katosi. Nie zabraknie również dźwięków muzyki gospelowej. Odbędą się też warsztaty plastyczne i szydełkowe. A co jeszcze? Przyjdźcie i sprawdźcie.

18 czerwca 2021 r. od godz. 14:00 na terenie Parku Załęskiego (kompleks boisk) odbędzie się charytatywny mecz  piłki nożnej, pomiędzy drużynami CH Makro Katowice i Makro Sosnowiec pod nazwą ,, Dzieciom z dzielnicy Katowice – Załęże 125”. W czasie, gdy obchodzimy 125 –lecie Parafii Świętego Józefa , Zespół Szkół i Placówek nr. 2 w Katowicach, Makro Katowice i Makro Sosnowiec oraz Dom Aniołów Stróżów Katowice – Sosnowiec wspólnie postanowili zorganizować mecz piłki nożnej, celem uczczenia tak pięknej rocznicy i uczenia jej wraz z dziećmi z dzielnicy Załęże. Wspierać nas będą partnerzy, w tym MOSiR, PSP, Portal ,,Nasze Witosa-Załęże”. Po zakończonych rozgrywkach zostanie rozegrany konkurs rzutów karnych z udziałem dzieci. Nie zabraknie też innych atrakcji np. pokazu samoobrony, na terenie boisk będzie można spotkać się z funkcjonariuszami straży pożarnej, którzy pokarzą sprzęt pożarniczy omówią zadania związane ze służbą pożarniczą oraz pokażą bojowy samochód straży pożarnej. Dla dzieci, organizatorzy wraz z współorganizatorami przeznaczyli, napoje, słodycze i drobne upominki oraz pamiątkowe medale.

Obydwa wydarzenia są współfinansowane ze środków unijnych w ramach Projektu Centrum Społecznościowe „Nasze Załęże” – Etap II.

Ale na tym nie koniec. W sobotę 19 czerwca 2021 r. na terenie Placu Londzina odbędzie się Dęciakowa Rozgrzewka Dzielnicowa będąca finałem projektu URBACT OnStage Music Schools for social change. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Katowice Miasto Ogrodów – link poniżej. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Dęciakowa Rozgrzewka Dzielnicowa

Wszystkie imprezy odbędą się w reżimie sanitarno-epidemiologicznym. Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia.

Post Author: Joanna Spera