Koncert patriotyczny pt.”Wolność, kocham i rozumiem”

17.10.2018 roku w byłym kinie Apollo przy ul. Gliwickiej 120 obył się koncert patriotyczny pt.”Wolność, kocham i rozumiem”. Piękny i wzruszający występ w wykonaniu wychowanków Zespołu Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach miał na celu uświetnić setną rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Koncert, który był spektaklem słowno-muzycznym został przygotowany przez Panią Aleksandrę Stano, a wystąpili w nim: wokaliści Studia Piosenki : Zespół The Tonacja i soliści, zespół Katosie i zespół Tysiąclatki.
Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać wiele znanych i mniej znanych utworów patriotycznych, które były przeplatane pięknymi strofami polskiej poezji poświęconej miłości do ojczyzny.
Koncert otworzyła Pani Dyrektor Beata Kalinowska, która powitała wszystkich przybyłych gości. 
O scenografię zadbali Pani Eugenia Peryga i Tomasz Pawluczuk. Piękne obrazy multimedialne malowały się przed oczami widzów dzięki efektownej pracy Marty Mazur, a koncert poprowadzili Aleksandra Stano i Tomasz Pawluczuk.
Wychowankowie przepięknie wykonali na koncercie utwory takie jak: „Kocham wolność”, „Pytasz mnie”, „Powrót”, „Jest taki samotny dom”, „Gorzkie dymy”, „Modlitwę” czy współcześnie zaaranżowany utwór Juliana Tuwima „Nie ma kraju”, jak również mogli zobaczyć profesjonalny występ taneczny mazura i poloneza, który jest symbolem polskości.
Na zakończenie koncertu głos zabrała Pani Grażyna Burek – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu w Katowicach, która przypomniała nam jak ważna jest praca utalentowanej młodzieży, która kultywuje polskie tradycje i prezentuje postawę patriotyczną.

[WRGF id=3276]

Post Author: admin