Wspomnienia z ferii

W Zespole Szkół i Placówek nr 2 zorganizowano zajęcia w ramach akcji „Zima w mieście 2018”.

W pierwszym tygodniu akcji wzięło w niej udział 38 uczniów i wychowanków. I turnus trwał od 29.01.2018 do 2.02.2018 r.

W poniedziałek uczestnicy akcji wybrali się do Bazyliki w Panewnikach, gdzie podziwiali jedną z największych szopek w Polsce oraz ruchomą i żywą szopkę zlokalizowane przy Bazylice.

Wtorek to dzień poświęcony wysiłkowi fizycznemu i umysłowemu. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Dwie pierwsze skorzystały z kąpieli w basenie w SP 58 w Katowicach. Trzecia grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych pt. „Muzyczna bajka” w Muzeum Historii Katowic. Ponadto dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych i sportowych.

Środa to wyprawa do sali teatralno-filmowej Pałacu Młodzieży na film pt. „O czym szumi las” oraz pączkowa uczta. Po powrocie odbyły się zabawy świetlicowe i zajęcia na sali komputerowej.

Czwartek to prawdziwy dzień sportu. Miłośnicy zabaw rekreacyjnych w wodzie powtórnie odwiedzili basen w SP 58 w Katowicach. Druga grupa wybrała się zwiedzać Stadion Śląski w Chorzowie. Po powrocie odbyły się zajęcia sportowe i świetlicowe. Odbył się też konkurs plastyczny, gdzie uczestnicy akcji mogli wykazać się swoimi pomysłami i umiejętnościami artystycznymi.

Piątek to dzień poświęcony sztuce teatralnej. Młodzi ludzie spotkali się z aktorami Teatru Rozrywki w Chorzowie a następnie obejrzeli spektakl teatralny.

W drugim tygodniu ferii królował sport i zajęcia językowe z wykorzystaniem komputera. Uczestniczyło w nich 24 wychowanków i uczniów placówki.

W poniedziałek uczestnicy akcji wzięli udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Historii Katowic. Zostały one poprzedzone zwiedzaniem wystawy poświęconej awangardzie.

Wtorek i czwartek to rekreacja na basenie krytym w SP 58 w Katowicach. Po powrocie zabawy sportowe, warsztaty plastyczne i językowe.

Środowe dopołudnie młodzi ludzie spędzili na seansie filmowym w Cinema City Punkt 44 w Katowicach. Obejrzeli film „Gnomy rozrabiają”.

Piątek – zabawy przy muzyce i na sali zabaw w „Smerfolandii”.

Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za udział i świetną zabawę a nauczycielom za opiekę i ciekawe zajęcia. Jeżeli się Wam podobało zapraszamy na akcję „Lato w mieście 2018” od 25 czerwca 2018 do 7.02.2018 r. Zapisy już od 14 maja 2018 r.

Post Author: Joanna Spera