Czas na podsumowanie okresu kolędowego

Sukcesy wokalistów Studia Piosenki w MDK w ZSiP nr 2 w Katowicach pod kierunkiem Aleksandry Stano.
Koniec stycznia i początek lutego 2021 to czas kiedy spływały do nas wspaniałe wieści dotyczące sukcesów w konkursach wokalnych, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić:
1. W XVI Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek wzięło udział 8 solistek ze Studia Piosenki. Dwie: Marta Szczepanek i Aleksandra Jedyńska zakwalifikowały się do ścisłego finału, w trakcie którego wystąpiły na żywo na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury i zdobyły zaszczytne miejsca na podium oraz uznanie jury:
– Aleksandra Jedyńska – I MIEJSCE w kat. od 16 lat
– Marta Szczepanek – III MIEJSCE w kat. od 16 lat
2. W VII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Łodzi tylko jeden wokalista, Michał Lech, reprezentował MDK w Katowicach i zdobył II MIEJSCE na podium. Do konkursu zgłosiło się 355 wykonawców.
3. W XVII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka 2021” wzięło udział 369 wykonawców. Studio Piosenki z MDK reprezentowało 8 wokalistów, z czego 3 osoby znalazły się w gronie laureatów:
– Aleksandra Jedyńska – I MIEJSCE w kat. szk.średnie i dorośli
– Martyna Młynarczyk – II MIEJSCE w kat. szk.średnie i dorośli
– Adrianna Wójcikowska – WYRÓŻNIENIE w kat. szk.średnie i dorośli
4. W XXI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Od nieba do nieba” w Hałcnowie wzięło udział 320 wykonawców. Konkurs ten, z uwagi na zgłoszenia, które napłynęły z całego świata, zdobył rangę międzynarodowego. 10 wokalistów z MDK wzięło udział w tym konkursie. Dwie dziewczyny znalazły się na podium:
– Daria Porębska zdobyła I MIEJSCE w kat. soliści dorośli
– Natalia Maciąg zdobyła III MIEJSCE w kat. soliści dorośli
5. Na XIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Miłkowicach napłynęło aż 816 zgłoszeń. Czterech z siedmiu wykonawców ze Studia Piosenki zakwalifikowało się do 2 etapu (finału): Natalia Siekierka, Aleksandra Jedyńska, Martyna Młynarczyk i Michał Lech.
Finalnie, Michał Lech zdobył WYRÓŻNIENIE w kat. dorośli.
WIELKIE GRATULACJE dla wszystkich wokalistów ze Studia Piosenki z MDK w ZSiP nr 2 w Katowicach. ????

Post Author: admin