Wokaliści Studia Piosenki MDK znów na podium

1. XXII Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży Dzień Muzyki odbyły się w trybie hybrydowym. Spośród 120 zgłoszeń i nagrań jury wybrało do II etapu konkursu 25 finalistów. Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach reprezentowało 7 solistek, z czego dwie, Julia Kopiec i Aleksandra Jedyńska, zakwalifikowały się do II etapu. Dziewczyny miały okazję wystąpić, na żywo w reżimie sanitarnym, na dużej scenie w Gliwicach Bojkowie, w eliminacjach finałowych. Obydwie wokalistki zaśpiewały 2 piosenki, a Aleksandra Jedyńska zdobyła WYRÓŻNIENIE w kat. 13-19 lat.
2. I Przegląd Wokalny Pieśni Patriotycznej – online Mrocza 2021. W konkursie tym Studio Piosenki MDK reprezentowały 2 solistki, duet i Trio Eksplozja. Wśród laureatów konkursu znaleźli się i nasi wychowankowie :
I MIEJSCE w kat. szkoły ponadpodstawowe i dorośli zajęła DARIA PORĘBSKA
a
III MIEJSCE w kat. szkoły ponadpodstawowe i dorośli zdobył duet NATALIA GRUCA i akompaniujący jej na gitarze MICHAŁ LECH.
3. VIII Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” w Sochaczewie – forma online. Liczba uczestników była rekordowa, bo do artystycznej rywalizacji stanęło około 300 uczestników z całej Polski. Studio Piosenki reprezentowały 2 solistki i 2 zespoły. Właśnie solistki: DARIA PORĘBSKA i NATALIA SIEKIERKA znalazły się na podium, znajdując ex aequo II MIEJSCE w kat. szkoły średnie i dorośli.
4. O ZŁOTY KLUCZ DO SŁAWY walczyły 2 solistki Studia Piosenki. W XXX Konkursie Piosenki w Jarosławiu, solistka Aleksandra Jedyńska zdobyła III MIEJSCE w kat. młodzież szkół średnich.
5. Kolejny sukces to kwalifikacja Michała Lecha do półfinału 13 Ogólnopolskiego Festiwalu SERCA BICIE pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy, gdzie 21.05.2021 wystąpił w eliminacjach półfinałowych w utworze „Myśmy byli sobie pisani” z towarzyszeniem zespołu muzycznego, prezentując bardzo wysoki poziom.
6. W I Konkursie Piosenki Radosnej, dzięki decyzji jury, Natalia Siekierka znalazła się w finałowej 6. A właśnie dzięki publiczności i oddanym na nią głosom zajęła II MIEJSCE zdobywając 490 punkty. Serdecznie dziękujemy Państwu za głosy i gratulujemy Natalii.
7. Chrzanów po raz kolejny zdobyty! Najpierw soliści w kwietniu 2021 tłumnie znaleźli się na podium tego konkursu, a teraz przyszedł czas na zespoły. Ze Studia Piosenki MDK wystartowały w eliminacjach online 2 zespoły.
Duet Daria Porębska i Michał Lech zajęli zaszczytne I MIEJSCE w kat. zespoły wokalne/duety w XV Ogólnopolskim Integracyjnym Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”.

[WRGF id=6700]

Post Author: admin