Mamy to ! Nasze dziewczyny zdobyły tytuł Mistrza Powiatu w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”

W czwartkowy poranek 7 kwietnia 2022 r. cztery dziewczyny z ZSiP nr 2 w Katowicach stanęły do walki o tytuł Mistrza Powiatu w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”- etap powiatowy. Dziewczyny są laureatami etapu szkolnego ligi.

Drużynę w kategorii klasy 4-6 tworzyły Agata Sury, Małgorzata Kowalska i Grażyna Spera, natomiast w kategorii klas 7-8 reprezentowała nas Kamila Kowalska.

Młodsza grupa pisała test z książki Stelmaszczyk: Mazurscy w podróży: Bunia contra fakir, zaś Kamila poznała historię rodzeństwa i ich walki o własne przekonania w książce Szmaragdowa wróżka autorstwa . Książki można wypożyczyć w naszej bibliotece. Warto je przeczytać.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zarówno na szczeblu szkolnym i powiatowym, reprezentującym naszą placówkę za wytrwałość, wspólne motywowanie się do czytania książek, włożony trud i czas. Jesteśmy z Was dumni.

Otrzymaliśmy informację, że Agata, Małgosia i Grażynka zdobyły tytuł Mistrza Powiatu (I miejsce) w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”- etap powiatowy. Serdecznie gratulujemy.

A może i Ty spróbujesz swoich sił w tym konkursie w następnym roku szkolnym? Wiadomości w bibliotece u Pani Asi w październiku 2022 r.